iLab Holding, Arabam.com’u satın aldı!

Türkiye’nin lider online platformu iLab Holding, seri ilanlar alanındaki stratejik satın alımlarına, araba ilanları kategorisindeki lider oyuncu Arabam.com’u ekledi.

 

İstanbul, [25 Aralık 2015]  

 

Türkiye’nin lider online platformu iLab Holding, seri ilanlar alanındaki stratejik satın alımlarına, araba ilanları kategorisindeki lider oyuncu Arabam.com’u ekledi.

 

Arabam.com yatırımı ile birlikte araba seri ilanları alanında güçlü bir giriş yapan iLab Holding, online seri ilan kategorisinde önemli bir iş tecrübesine sahip. iLab Holding halihazırda portföyünde Türkiye’nin lider iş ilanları portalı Kariyer.net ve önde gelen emlak ilanları girişimi Emlakjet.com bulunduruyor.

 

2000 yılında kurulan Arabam.com, milyonlarca internet kullanıcısı, binlerce oto galerisi ve otomotiv şirketine hizmet ediyor. Oto galeriler ve tekil bireyler tarafından yayınlanan 100 binlerce motorlu taşıt ilanını, Arabam.com internet sitesinde ve iOS/Android mobil platformlar üzerinden son kullanıcılar ile buluşturuyor.

 

iLab Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa E. Say, yaptığı açıklamada: “Arabam.com yatırımımız, iLab Holding’in online seri ilan pazarına stratejik büyüme alanı olarak bakışının sonucu. Doğan Grubu Arabam.com’u bugün Türkiye’nin lider araba ilanları portalı haline getirerek önemli bir başarı göstermiştir. Bizler de bundan sonra iLab olarak Arabam.com platformunu yeni hedeflere taşıyabiliyor olmaktan büyük heyecan duyuyoruz. ” dedi.

 

iLab Holding Hakkında

 

iLab Holding, internet alanında yüksek büyüme potansiyeline sahip şirketlere yatırım yapan Türkiye’nin lider dijital platformu. Portföyünde başta Kariyer.net, Sigortam.net ve Gittigidiyor.com olmak çok sayıda internet yatırımı, ve 1.100’ü aşkın çalışanıyla Türkiye internet kullanıcılarının %35’ine ulaşmaktadır

 

 

Arabam.com Hakkında

 

2000 yılında kurulan Arabam.com, bugün yüzbinlerce araba, ticari araç, motorsiklet ve otomotiv yedek parça ilanını ile birlikte milyonlarca internet kullanıcısına hizmet veren, Türkiye’nin araba seri ilanları dikeyindeki lider internet girişimidir.