Markanın Başarısı “GÜVEN’dir”

Kurumsal kimliğin oluşturulması, marka sadakatinin oluşturulması ve pazarlamanın geliştirilebilmesi için tüketicinin markaya bağlılığının sağlanması gerekmektedir. Tüketicinin bir marka ile ilgili düşünceleri fikirleri, izlenimleri ve markaya karşı olumlu hislerinin oluşması marka güveni olarak tanımlanabilir. Marka güveni, markanın tüketiciler tarafından nasıl görülmesini istediğiniz şekilde görülmesini sağlayacak çalışmalardır.

Tüketici bağlılığının sağlanmasında en önemli ve dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi de marka imajıdır. Marka imajının oluşturulması, tüketicilerin güveninin kazanılması ve bağlılıklarının en iyi şekilde oluşturulmasını sağlayacak düzenleme ve geliştirme çalışmalarının yapılmasına marka güveni denir.

Markanın güveni, rekabetin oluşması, tanıtımın yapılması, müşteri kitlelerine verilmek istenen mesajın en doğru şekilde aktarılmasını sağlayan olgudur. Tüketiciler üzerinde pozitif bir imajın oluşabilmesi ve bağlılığın artırılabilmesi için müşteri ilişkileri alanında çeşitli çalışmalar yapılır. Markanın güvenini oluşturduğunuz zaman marka kimliğiniz ve imajınız da gelişmeye başlayacaktır ve böylece müşteri sadakati sağlamış olacaktır. Sektördeki rekabetin oluşturulabilmesi ve hedef kitleye ulaşmanız, markaya bağlı müşteri kitlesine sahip olmanız oluşturmuş olduğunuz markanın güvenine bağlıdır.

Güvenilir Marka İsim Belgesi (GUMİB-TOBNC) olarak adlandırdığımız ve markaların güvenilir olduğunu sağlayan bu belge müşterilerin de markaya olan güvenini artırmaktadır.

Marka güvenilirliğini sağlayan GUMİB-TOBNC belgesi ile markalar müşteri potansiyelini artırarak müşteri sadakatini oluşturmakta ve ciddi anlamda kar artışı sağlamaktadırlar. Böylece markalar pozitif bir imaj kazanmakla birlikte maddi anlamda da oldukça önemli kazançlar elde etmekteler ve sektördeki gücünün de artmasını sağlamaktadırlar.

Güvenilir Marka İsim Belgesi (GUMİB-TOBNC), müşterilerin daha kolay seçim yapmasını, satın alma işlemlerinde kolay karar vermelerini sağlar. İşletmeler için pozitif imajın oluşturulmasını, rekabet gücünün ve satış karının artırılmasını sağlar. Müşteriler, güven duydukları markanın ihtiyaçlarına yönelik olduğunu bilir ve en iyi faydayı elde edeceklerini düşünerek tercihlerini yaparlar. Güvenilir Marka İsim Belgesi (GUMİB-TOBNC), müşteri hizmetlerinin en iyi şekilde sunulmasını ve tüketici haklarının korunmasını da sağlayacaktır.

📌Her zaman dediğim gibi “Elimin Değdiği Markalaşıyor”

⬇ İletişim ⬇

www.markalize.com www.gumib.org.tr

+90 535 642 66 22 & +90 542 490 60 44 & +90 530 662 44 08

📍TÜRKİYE’nin Ödüllü Marka İsim Uzmanı – 📌Global Marka İSİM ve Markalaşma uzmanı ByKANBER …

📌 Marka Mucidi